تبلیغات
. - بورس همچنان افتضاح...
درباره ما
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی

دیروز و پریروز شاخص بورس با کاهش شدیدی همراه بود به طوریکه حتی شبکه های تلویزیونی بین المللی هم به انعکاس این خبر پرداختند.یاد شنیدن خبر های کاهش شاخص بورس در آمریکا در سال 2008 (در زمان بحران اقتصادی غرب) از شبکه های داخلی افتادم. جو جالبی در تالار های گفتمان بورس حاکم نیست.خیلی ها از بی اعتمادی سهامداران نسبت به دولت می گویند.سرمایه های مردم هر روز جلوی چشمشان در حال از بین رفتن است ولی دولت در حال تجهیز استخر و سونای ساختمان ریاست جمهوریست! گمانم هنوز دولت در حال درو کردن مدیران گذشته است و فرصت کافی برای تحقق شعار های اقتصادی اش پیدا نکرده است.عده ای کاهش شاخص بورس و عدم حمایت از جانب  دولت را یک رویکرد برای کاهش نقدینگی جامعه می دانند که همزمانی این وقایع با افزایش سود بانکی، به درست بودن این فرضیه کمک می کند. اما من به عنوان یک ایرانی نمی خواهم باور کنم که دولت در کاهش سرمایه مردمش شریک می شود.من تلاش می کنم این را باور نکنم.

همانطور که گفتم نرخ سود بانکی افزایش پیدا کرده است که این خود باعث افزایش فشار بر روی تولیدی ها برای تأمین سرمایه­شان است.همچنین هزینه سرمایه گذاری را افزایش می دهد و بازده شرکت ها را کاهش.پس با شرایطی که در این چند مدت دیده ایم باید شاهد ورود کشور به دوره رکود باشیم.رکودی که همراه خواهد بود با اخراج کارگر ها و ورشکستگی و تعطیلی صنایع.

امیدورام دولت با تمام توان، سعی در ایجاد اقتصاد بهتر نماید و از پرداختن به حاشیه ها و درو کردن مدیران دست بردارد که نه این کار اخلاقی است و نه بر اساس علم مدیریت.

   
ن : محسن فتوحی اردکانی
ت : سه شنبه 26 فروردین 1393
نویسندگان
آرشیو مطالب
امكانات جانبی

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید