تبلیغات
. - عزاداری...
درباره ما
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
می دانم که برای نوشتن این مطلب کمی دیر شده است ولی میانترم ها مجال نوشتن را ازم گرفته بودند.ولی تصمیم داشتم بعد از اتمام میانترم ها این مطلب را بنویسم،که حالا وقت ان فرا رسیده است.امسال محرم توفیق نشد که در اردکان باشم ولی عکسهای مراسم امسال که می دیدم به نکته ای برخورد کردم که برایم جالب بود.دیدم که اکثر افراد حاضر در مراسم اثر یک دست گلی بر روی پیراهنشان است و عده ای هم که سر و صورت و تمام لباسشان را گلی کرده بودند ولی جای سوال دارد که آیا عزاداری واقعی برای امام حسین اینگونه است؟!برای چه عزاداری های ما هر سال به سمت ظاهر سازی ها پیش می رود؟چرا به جای اینکه به فکر گل مالی کردن خودمان باشیم یا اینکه به فکر چگونه تزیین کردن هیئت باشیم و... ،به فکر آشنا کردن دل با حقایق عاشورا و قیام امام حسین(ع) نیستیم؟اصلا کدام مرجع تقلید یا بزرگ دین خود را گل مالی می کند؟
درست هست که می گویند تبرک است و نمی دانم صد دلیل دیگر می آورند و به اصطلاح در پی کسب ثواب هستند ولی چرا به مستحباتی چسبیدیم که همه اش ظاهر سازی در آن است؟!
مستحب است از 7 تا 10ام محرم آب کم بنوشیم و غذا کم بخوریم ولی چرا در محرم عده ای چاق می شوند! و افتخار می کنند که مثلا یک شب 3 جا شام خوردند؟!چرا وقت ناهار روز تاسوعا همه به قصد کشت یکدیگر را فشار می دهند و بعد همه تقصیر ها گردن بچه های هیئت ابوالفضل(ع) میفتد؟
آیا واقعا فلسفه عاشورا ناهار و شام و دست گلی است؟این همه جوان محرم ها در هیئت های مختلف جذب می شوند.حالا کدام هیئت تلاش کرد یک کار فرهنگی انجام داده باشد و واقعیت های قیام امام حسین (ع) را به آنها بگوید؟به جای اینکه اینهمه گوسفند و گاو قربانی کنند و در خورشت ها بریزند،بهتر نیست دنبال خیرین باشند تا مسابقات کتابخوانی درباره ی عاشورا راه بیندازند همراه با جوایز نفیس!به نظر من اگر یک نفر کل محرم در هیچ هیئتی شرکت نکند و هیچ عزاداری نکند، فقط یک کتاب درباره ی فلسفه عاشورا بخواند ثوابش خیلی بالاتر از این مدل عزاداری هاست!
در دانشگاه ما قبل از شروع مراسم کلیپ «خواص بی خواص» نشان داده می شد که از سایت رهبر گرفته شده بود.چرا در شهر ما چنین کارهایی نمی شود؟
(البته ممکن است در بعضی از هیئت ها چنین کارهایی انجام شود که من خبر نداشته باشم و خوشحال می شوم تذکر دهید).
به نظر من باید یک تغییری در شکل عزاداری ها داده شود وگرنه اینگونه بخواهیم پیش برویم امام حسین مظلوم تر از سال 61 ه.ق خواهد شد!ن : محسن فتوحی اردکانی
ت : یکشنبه 10 آذر 1392
نویسندگان
آرشیو مطالب
امكانات جانبی

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید